MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Spotkania muzealne
(11kB)

Kaszubska regionalna sztuka ludowa jest jednym z priorytetów działalności muzeum. Opiera się ona na stałych kontaktach z twórcami ludowymi, wzajemnej wymianie informacji o rozwoju twórczości, udziałach w wystawach, konkursach, publikacjach. Przykładem takich muzealnych spotkań były odwiedziny u Józefa Chełmowskiego w Brusach –Jagliach.

Józef Chełmowski zmarł
6 lipca 2013 r.
Odszedł wielki twórca kaszubski, który swoją twórczością obudził bogactwo duchowe kultury ludowej Kaszub.

Wydawnictwa
(11kB)

Katalog wystawy pt. Ostoja Lniscy. Pomiędzy akademią a sztuką ludową. Rodzinny dwugłos o sztuce, prezentuje jej treści, zachęcając do zapoznania się z ciekawą, nietypową koncepcją jej scenariusza. Przygotowany i wydany wspólnie przez Muzeum H – E w Chojnicach i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie...

Moja przygoda w muzeum

 • Moja przygoda w muzeum 2017

  Rozstrzygnięcie I etapu XXIX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. MOJA PRZYGODA W MUZEUM odbędzie się wyjątkowo w Galerii ARS w Chojnicach – w podziemiach Kościoła pw. Zwiastowania NMP – w piątek 9 czerwca o godz. 13.30.

 • Moja przygoda w muzeum 2016

  Prace zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu
  "Moja Przygoda w Muzeum" 2016

 • Moja przygoda w muzeum 2014

  Prace wybrane w I etapie Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży Moja Przygoda w Muzeum 2014, w Muzeum H – E w Chojnicach zakwalifikowane do II etapu finałowego w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

 • Moja przygoda w muzeum 2013

  Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach uprzejmie informuje, że Jury XXXV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. „Moja Przygoda w Muzeum”, organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu

Strony: