MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Spotkania muzealne
(11kB)

Kaszubska regionalna sztuka ludowa jest jednym z priorytetów działalności muzeum. Opiera się ona na stałych kontaktach z twórcami ludowymi, wzajemnej wymianie informacji o rozwoju twórczości, udziałach w wystawach, konkursach, publikacjach. Przykładem takich muzealnych spotkań były odwiedziny u Józefa Chełmowskiego w Brusach –Jagliach.

Józef Chełmowski zmarł
6 lipca 2013 r.
Odszedł wielki twórca kaszubski, który swoją twórczością obudził bogactwo duchowe kultury ludowej Kaszub.

Wydawnictwa
(11kB)

Katalog wystawy pt. Ostoja Lniscy. Pomiędzy akademią a sztuką ludową. Rodzinny dwugłos o sztuce, prezentuje jej treści, zachęcając do zapoznania się z ciekawą, nietypową koncepcją jej scenariusza. Przygotowany i wydany wspólnie przez Muzeum H – E w Chojnicach i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie...

Czwartki u Albina

Partnerzy » Towarzystwo Przyjaciół Muzeum » Czwartki u Albina

Serdecznie zapraszamy członków i przyjaciół Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Historyczno–Etnograficznego w Chojnicach na inauguracyjne spotkanie w ramach cyklu Czwartki u Albina.  

Comiesięczne spotkania w siedzibie muzealnej Kolekcji historyczno – regionalnej Albina Makowskiego będą okazją do podzielenia się swoimi zainteresowaniami i pasjami. 

 

W najbliższy czwartek o zamiłowaniu do numizmatów, tym razem do monet, którymi płacono za towary w XVI-wiecznych Chojnicach, opowie Jan Zieliński. 

Natomiast Jacek Klajna zaprezentuje album „Chojnice na starych fotografiach”.

 

czwartek 12 kwietnia, o godz. 17.00

Chojnice, ul. Drzymały 5

 

Zarząd TPM