MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Spotkania muzealne
(11kB)

Kaszubska regionalna sztuka ludowa jest jednym z priorytetów działalności muzeum. Opiera się ona na stałych kontaktach z twórcami ludowymi, wzajemnej wymianie informacji o rozwoju twórczości, udziałach w wystawach, konkursach, publikacjach. Przykładem takich muzealnych spotkań były odwiedziny u Józefa Chełmowskiego w Brusach –Jagliach.

Józef Chełmowski zmarł
6 lipca 2013 r.
Odszedł wielki twórca kaszubski, który swoją twórczością obudził bogactwo duchowe kultury ludowej Kaszub.

Wydawnictwa
(11kB)

Katalog wystawy pt. Ostoja Lniscy. Pomiędzy akademią a sztuką ludową. Rodzinny dwugłos o sztuce, prezentuje jej treści, zachęcając do zapoznania się z ciekawą, nietypową koncepcją jej scenariusza. Przygotowany i wydany wspólnie przez Muzeum H – E w Chojnicach i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie...

Muzealne warsztaty hafciarskie

Archiwum » Muzealne warsztaty hafciarskie

Już tylko do końca września trwają zapisy na warsztaty haftu Kaszubskiego prowadzone przez Stefana Wittstocka - twórcę ludowego, ucznia i siostrzeńca Leonarda Brzezińskiego.

Zajęcia trwają 1,5 h i są wprowadzeniem do samodzielnego haftowania. W ich trakcie poznamy podstawowe ściegi haftu i rozpoczniemy haftowanie motywu autorstwa Leonarda Brzezińskiego.

Warsztaty dedykujemy zarówno uczniom późniejszych klas szkół podstawowych, szkół średnich oraz osobom dorosłym,w tym seniorom.

Koszt udziału jest zawarty w cenie biletu wstępu. Materiały do warsztatów tj. nici, płótno itp. zapewnia Muzeum.

Zapraszamy serdecznie!

Kontakt telefoniczny dla osób zainteresowanych zgłoszeniem udziału w
warsztatach:
Monika Jażdżewska
tel.: 52 397 23 19. wewn. 24