MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Spotkania muzealne
(11kB)

Kaszubska regionalna sztuka ludowa jest jednym z priorytetów działalności muzeum. Opiera się ona na stałych kontaktach z twórcami ludowymi, wzajemnej wymianie informacji o rozwoju twórczości, udziałach w wystawach, konkursach, publikacjach. Przykładem takich muzealnych spotkań były odwiedziny u Józefa Chełmowskiego w Brusach –Jagliach.

Józef Chełmowski zmarł
6 lipca 2013 r.
Odszedł wielki twórca kaszubski, który swoją twórczością obudził bogactwo duchowe kultury ludowej Kaszub.

Wydawnictwa
(11kB)

Katalog wystawy pt. Ostoja Lniscy. Pomiędzy akademią a sztuką ludową. Rodzinny dwugłos o sztuce, prezentuje jej treści, zachęcając do zapoznania się z ciekawą, nietypową koncepcją jej scenariusza. Przygotowany i wydany wspólnie przez Muzeum H – E w Chojnicach i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie...

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum

Partnerzy » Towarzystwo Przyjaciół Muzeum

http://tpm.chojnicemuzeum.pl

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach powołano do życia w 2000 r. Jego zadaniem jest udzielanie wszechstronnej pomocy muzeum i wspieranie jego działalności. Podejmuje więc działania na rzecz wzbogacania zbioru muzealnego, wydawania i promocji publikacji, przygotowania ekspozycji i organizowania imprez muzealnych...

 

 

 • Zebranie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Chojnicach

  13 marca br. o godz. 17.00 w siedzibie Kolekcji historyczno-regionalnej Albina Makowskiego, przy ul. Drzymały 5, odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach.

 • Europejskie Dni Dziedzictwa 2015

  W sobotę, 12 września 2015 r. w ramach 23. Europejskich Dni Dziedzictwa odbywających się w tym roku pod hasłem „Utracone dziedzictwo” członkowie i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach udali się na wycieczkę do Gdańska.

 • Wycieczka EDD 2017

  Sobotnia wycieczka krajoznawcza  (16.09.2017) – członków Towarzystwa Przyjaciół Muzeum oraz sporej grupy jego niezrzeszonych miłośników – bydgoskim  Szlakiem Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O już za nami. 

 • Wycieczka TPM

  W niedzielę 18 września 2016 r. już tradycyjnie chojniccy muzealnicy wraz z członkami Towarzystwa Przyjaciół Muzeum i sympatykami muzealnych wypraw po ciekawych zakątkach Pomorza, uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do „Krainy w kratę”, zorganizowaną w ramach 24. Europejskich Dni Dziedzictwa, pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki”.

 • Wycieczka w krainę Gochów

  W ramach 22 Europejskich Dni Dziedzictwa, promowanych pod hasłem Dziedzictwo – źródło tożsamości, w niedzielę 21 września 2014 r. członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Chojnicach wraz z muzealnikami uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej celem poznania krainy Gochów.

 • Czwartki u Albina

  Serdecznie zapraszamy członków i przyjaciół Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Historyczno–Etnograficznego w Chojnicach na inauguracyjne spotkanie w ramach cyklu Czwartki u Albina.  

 • Władze i statut TPM

  Serdecznie zapraszamy sympatyków muzeum, miłośników kultury i regionu do wstąpienia do Towarzystwa. Członkowie Towarzystwa mają wolny wstęp na wystawy i imprezy muzealne. Roczna składka członkowska wynosi 24, zł.

Strony: