MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Wystawy archiwalne
(11kB)(11kB)
Wydawnictwa
(11kB)

monograficzny album prezentujący niepowtarzalną twórczość jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów ludowych Kaszub - Józefa Chełmowskiego z Jaglii k. Brus
/powiat Chojnice/. 


Obradom XIII Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego organizowanej w dniach
12-13 maja 2016 roku
w Chojnicach - Charzykowach
towarzyszyła wystawa:

 

(11kB)

Warsztaty muzealne

 • Niepodległe Chojnice. Symbole i tożsamość

  Niepodległe Chojnice. Symbole i tożsamość

  Włączając się w ogólnopolskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

 • Idą Święta

  Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach serdecznie zaprasza na warsztaty bożonarodzeniowe. 

 • Warsztaty malowania drewnianych ptaszków

  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach z klasy III G pod opieką p. Katarzyny Gil

   
 • Pamiątka z Kaszub - warsztaty

  Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach zaprasza na zajęcia plastyczne, które polegać będą na ozdabianiu drewnianych łopatek kuchennych elementami haftu kaszubskiego.

 • Ferie zimowe 2017

  Podczas tegorocznych ferii dzieci zwiedzają muzealne wystawy:
  archeologiczną, historyczną i etnograficzną. Po wprowadzeniu w tematykę wystaw przez przewodnika miały do wykonania poszczególne zadania.

 • Warsztaty poprzedzające Święta Bożego Narodzenia

  Warsztaty poprzedzające Święta Bożego Narodzenia wpisały się już na stałe w tradycję zajęć edukacyjnych naszego muzeum. W tym roku proponujemy : wykonywanie świątecznego stempelka lub ludowej ozdoby na choinkę.

 • Twórcza Wielkanoc

  Jajko jest pierwszym i najważniejszym świątecznym pokarmem wielkanocnym. Zdobienie jaj, symbolu życia, w tradycji chrześcijańskiej znane było już od czasów staropolskich. Zwyczaj ten przetrwał do współczesności, aby stoły wielkanocne przyciągały wzrok nie tylko wyśmienitymi potrawami, ale i pięknymi ozdobami.

 • Oferta zajęć edukacyjnych dla najmłodszych

  1. Zakładka do książki z wizerunkiem Bramy Człuchowskiej.

  Zajęcia zaczynają się od spotkania przy Bramie Człuchowskiej, w trakcie którego dzieci poznają jej historię i architekturę. W dalszej części uczestnicy warsztatów przygotują samodzielnie przy pomocy kolorowych papierów oraz kredek własną zakładkę z wizerunkiem Bramy Człuchowskiej.

 • Oferta zajęć edukacyjnych dla dzieci od lat 6

  1. Czy można samodzielnie zbudować Bramę Człuchowską? - tworzymy papierowy model baszty


  W pierwszej części zajęć dzieci zapoznają się z sięgającą czasów średniowiecza historią i architekturą Bramy Człuchowskiej. W drugiej części spotkania otrzymują zadanie sklejenia papierowego modelu budowli, przygotowanej w formie składanki. Do tego celu posłużą gotowe, barwne wydruki, klej i trochę wyobraźni. Wówczas stworzenie plastycznego wizerunku Bramy Człuchowskiej wcale nie będzie trudne.

Strony: