MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Wystawa w Sworach
(11kB)

 


 

(11kB)(11kB)
Wydawnictwa
(11kB)

monograficzny album prezentujący niepowtarzalną twórczość jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów ludowych Kaszub - Józefa Chełmowskiego z Jaglii k. Brus
/powiat Chojnice/. 


Obradom XIII Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego organizowanej w dniach
12-13 maja 2016 roku
w Chojnicach - Charzykowach
towarzyszyła wystawa:

 

(11kB)

Zwiedzamy i poznajemy! Tradycyjnie i interaktywnie! - pakiet edukacyjny

Edukacja » Zwiedzamy i poznajemy! Tradycyjnie i interaktywnie! - pakiet edukacyjny

Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. J. Rydzkowskiego i Eksperymentarium działające przy CEW w Chojnicach zawarły porozumienie, w oparciu o które proponują wspólny Pakiet edukacyjny dla dzieci i młodzieży dla zainteresowanych zwiedzaniem wciąż mało znanych chojnickich atrakcji turystycznych, adresowany do większych grup zorganizowanych. Polega on na możliwości podziału grupy na dwie mniejsze i równoczesnego korzystania z dwóch odmiennych ofert edukacyjnych, w dwóch różnych instytucjach, polożonych w sąsiedztwie, z szybką możliwością zamiany, tak iż każda grupa pozna 2 oferty ekspozycyjne:

 

1. Muzealna Kolekcja Historyczno-Regionalna rodziny Makowskich (ul. Drzymały 5), założona w l. 20-tych XX w., urządzona w duchu gabinetu osobliwości w tradycyjnym mieszczańskim wnętrzu XIX-wiecznej kamienicy - w prywatnym mieszkaniu kolekcjonera - Albina Makowskiego (1908-1982) - regionalisty i miłośnika wiedzy o dziejach regionu, prawnika z wykształcenia. Narrację po ekspozycji zapewnia przewodnik - znakomity gawędziarz, znawca dziejów miasta i regionu oraz kustosz kolekcji.

 

2. Eksperymentarium - interaktywna ekspozycja o regionie, urządzona 100 lat później, już w XXI wieku w (ul. J. Piłsudskiego 30) powstała z myślą o wszechstronnej prezentacji kultury i natury regionu w ciekawej, poznawczej formie aktywnego uczestnictwa w procesie poznawczym, w oparciu o zabawę, intuicję, wirtualną podróż, czy łamigłówkę i indywidualne odkrycia odpowiedzi na zagadki, w których zabawa łączy się z nauką a przyroda z technologią. Trasę zwiedzania zapewnia rozpoznawalna ścieżka edukacyjna, wpisana w scenariusz ekspozycji.

 

Ceny biletów"

Kolekcja muzealna - bilety - 5 i 4 zł/os.

Eksperymentarium - bilet - 5 zł/os.

 

Kontakt w sprawie zwiedzania:

Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. J. Rydzkowskiego - 52 397 43 92, 52 397 23 19

Eksperymentarium - 739 007 599