Bożena Duda-malarstwo

Bożena Duda-malarstwo

Bożena Duda mieszka i tworzy w Chojnicach. Uzyskała dyplom w pracowni malarskiej prof. Kazimierza Śremkiewicza w Katedrze Malarstwa i Rysunku Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku w 1972 r. Prezentowała swoje prace malarskie na 28 wystawach indywidualnych oraz 74 wystawach zbiorowych. Od 1972 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Wielokrotnie brała udział w aukcjach charytatywnych : m.in. w latach 80-tych na rzecz NSZZ ,,Solidarność”, dla dzieci chorych na autyzm-Fundacja ,,Synapsis”, na chleb dla ludzi bezdomnych-Fundacja im. Św. Brata Alberta.

W 2017 r. przypadł jubileusz 45 lat pracy twórczej Artystki. Z tej okazji odbyła się obszerna wystawa retrospektywna w Galerii ZPAP w Gdańsku. Prace Bożeny Dudy znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku, muzeów w Toruniu, Chojnicach oraz w wielu instytucjach Wybrzeża i zbiorach prywatnych w kraju oraz zagranicą. Artystka jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, m.in. uzyskała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki.

W Galerii Współczesnej Sztuki Polskiej w 2018 r. odbyła się wystawa twórczości Bożeny Dudy. Niniejszy katalog przedstawia prace Artystki.

 

Chojnice 2018,
stron: 20,
format: 20,5 x 20,
cena: 15 zł