Środy z Niepodległą

Środy z Niepodległą

Włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Muzeum w Chojnicach – w ramach edukacyjnego projektu TWARZE NIEPODLEGŁOŚCI ZIEMI CHOJNICKIEJ – organizuje i zaprasza na cykl spotkań pt.

Pierwsze z nich już 8 maja 2019:

Życie codzienne i niecodzienne u progu odzyskania niepodległości

Podczas spotkania spróbujemy odpowiedzieć sobie wspólnie na pytania dotyczące tego, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców Chojnic oraz ich działalność społeczno-polityczna, przed i po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Do utrwalenia wiadomości posłuży nam quiz, z którym każdy samodzielnie się zmierzy. Na zakończenie zaśpiewamy kilka wybranych utworów znanych pieśni patriotycznych, korzystając ze śpiewnika Pieśni Narodowych i Obozowych wydanego w Chojnicach w roku 1919 z inicjatywy Władysławy Wolszlegierówny.

Następne spotkanie odbędzie się 29 maja 2019:

Spacer edukacyjny „Śladami twórców niepodległych Chojnic”

Sobierajczyk, Sikorski, Kaletta, Rydzkowski – chyba znacie te nazwiska? Tym oraz innym osobom zawdzięczamy rozwój polityczny, społeczny oraz kulturalny Chojnic po odzyskaniu niepodległości w 1920 r. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy kilka miejsc związanych ze znanymi Chojniczanami i zapoznamy się z ich osiągnięciami.

Muzeum zaprasza zarówno grupy zorganizowane (do 25 osób), jak i osoby indywidualne. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod numerem telefonu 52 397 43 92.

czas trwania – ok. 45 minut | koszt udziału – 5 zł/os.