Kolejna Europejska Noc Muzeów już za nami

13 maja bramę i baszty z muzealnymi ekspozycjami odwiedziło 1200 gości. W tym dniu swoją premierę miały dwie nowe wystawy – w Kurzej Stopie Jubileuszowa, w 50-lecie twórczości Kazimierza Lemańczyka pt. „Światło i woda II”, a w odrestaurowanym Domu Szewskim - „Militaria europejskie XVI-XX w.”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też usytuowane przy Bramie Człuchowskiej kramy prezentujące rękodzieło inspirowane wczesnym średniowieczem – warsztaty tworzenia lalek motanek, świec z węzy pszczelej, form architektonicznych czy ceramiki. Chętnie też odwiedzano stanowiska zielarki i twórczyni ludowej prezentującej tradycyjne plecionkarstwo z korzeni. Natomiast przed kramami mincerza i wczesnośredniowiecznego woja ustawiały się kolejki, by wybić dawną monetę, czy pozować do zdjęcia w historycznym stroju.