Między surrealizmem a abstrakcją. Kosmiczne peregrynacje

Między surrealizmem a abstrakcją. Kosmiczne peregrynacje

Wystawa malarstwa Justyny Rebelki – Czapiewskiej z Torunia
- czynna w gotyckiej Bramie Człuchowskiej muzeum w Chojnicach do 31 marca 2021 r.

Justyna Rebelka – Czapiewska jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w zakresie malarstwa uzyskała w pracowni prof. Janusza Kaczmarskiego w 1992 r. Studia podyplomowe zrealizowała w Collegium Civitas w Warszawie o profilu tematycznym: Historia Sztuki. Perspektywa społeczna i polityczna. Jest członkiem ZPAP. Zawodowo związana z I Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu, gdzie prowadzi klasy o profilu kulturowo - artystycznym, przygotowującym do studiów wyższych na kierunkach artystycznych.

W swojej twórczości najchętniej wypowiada się w malarstwie, zajmuje się też rysunkiem, projektowaniem i fotografią. Obszar artystycznych penetracji Autorki skupia się wokół zagadnień plastycznych poszukujących symbolicznych relacji przestrzeni i koloru, zarówno w konwencji abstrakcji, jak i umownej, bliskiej surrealizmowi figuracji. Ekspozycję indywidualną Autorki w Muzeum w Chojnicach – dziewiątą w Jej dorobku twórczym– współtworzy 30 obrazów olejnych.

Dotychczasowe cykle rysunkowe i malarskie: „Transgresje”, „Wnętrza”, „Imaginacje”, „Pejzaże”, „Fazy Księżyca – konfiguracje”, „Konstelacje”, „Zaćmienia” prezentowała na wielu wystawach i przeglądach zbiorowych, w tym o charakterze okręgowym i ogólnopolskim, współpracując w szczególności z Galerią Sztuki Wozownia w Toruniu. Liczne prace Autorki znajdują się w zbiorach prywatnych.

Wystawa w Bramie Człuchowskiej czynna będzie do 31 marca 2021 r.