Archiwalne

Wystawy
zdjęcie

„Biżaha Jezëskù. Boże Narodzenie w sztuce ludowej ze zbiorów Muzeum Historyczno-Etnograficznego im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach”

Wystawa prezentuje szopki bożonarodzeniowe, rzeźby, obrazy i obrazy na szkle o tematyce bożonarodzeniowej pochodzące ze zbiorów etnograficznych Muzeum

zdjęcie

Galeria Współczesnej Sztuki Polskiej

Ekspozycja polskiej sztuki współczesnej w Baszcie Kurza Stopa prezentuje znaczący fragment kolekcji gromadzonej w muzeum w Chojnicach od 1984 roku. Całość kolekcji liczy obecnie 173 obiekty i zaliczana jest do tzw. kategorii klasyki nowoczesności.

zdjęcie

Siła wzrostu i wytrwałości. Motyw bambusa w sztuce i wzornictwie Japonii

W muzealnej baszcie Kurza Stopa od 29 września 2023 można zwiedzać nową interesującą wystawę o tematyce orientalnej pt. Siła wzrostu i wytrwałości. Motyw bambusa w sztuce i wzornictwie Japonii.

zdjęcie

Soter Jaxa-Małachowski 1867-1952. Artysta nad morzem

Od 24 czerwca do 15 listopada 2023 w chojnickim muzeum można zobaczyć wystawę twórczości cenionego polskiego artysty Sotera Jaxy-Małachowskiego, który większość swych dzieł malarskich poświęcił morzu.

zdjęcie

Drzewa życia. Wystawa twórczości Jana Sabiniarza

zdjęcie

Marceli Łukowicz (1889-1979) doktor medycyny, lekarz wojskowy, działacz społeczny, polski patriota

zdjęcie

Archeologia zbrodni pomorskiej 1939. Chojnicka Dolina Śmierci

Zbrodnia pomorska 1939 to pojęcie, które definiuje charakter i skalę masowych zbrodni, do których doszło w czasie pierwszych miesięcy II wojny światowej na Pomorzu Gdańskim.

zdjęcie

Każdy krok zostawia ślad. Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku

zdjęcie

Niebo Titiusa – nowa wystawa w Bramie Człuchowskiej

zdjęcie

Archaiczne brzmienia. Polskie ludowe instrumenty muzyczne

zdjęcie

zdjęcie

Przygoda z harcerskim krzyżem.
100 lat Hufca ZHP Chojnice
1922-2022.

Prezentowana wystawa stanowi wspólny projekt Zespołu Historycznego Hufca ZHP Chojnice oraz Muzeum Historyczno-Etnograficznego im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach. Głównym założeniem jest przedstawienie wybranych aspektów historii chojnickiego Hufca ZHP na przestrzeni stu lat.