Niebo Titiusa – nowa wystawa w Bramie Człuchowskiej

W środę 19 października 2022 w muzeum otwarta zostanie wystawa twórczości plastycznej dzieci i młodzieży z Chojnic i regionu, wpisująca się w program obchodzonego w Chojnicach Roku Titiusa. Urodzony w Chojnicach Johann Daniel Titius (1729-1796) – astronom, fizyk, biolog i filozof – ogłoszony został uchwałą Rady Miejskiej Patronem Roku 2022 w Chojnicach. Wydarzenie to zainspirowało Stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia, które we współpracy z miastem zorganizowało tematyczny konkurs plastyczny pod honorowym patronatem Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium Toruń. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Konkursu jest Centrum Kultury Podziemia w Chojnicach reprezentowane przez Violettę Klugowską – specjalistę nauczania plastyki, pedagoga w Szkole Podstawowej nr 7. Na Konkurs wpłynęło ponad 200 prac plastycznych, które w twórczy sposób nawiązywały do sformułowanych na etapie wstępnym problemowych obszarów tematycznych, m.in.: Przygoda w Ceres, Mitologia w kosmosie, Planety i statki kosmiczne, Plastyczna interpretacja wybranego gwiazdozbioru, Niebo widziane przez lornetkę. Konkursowe Jury pod kierunkiem artysty Jana Sabiniarza wybrało ok. 40 prac, które zostaną nagrodzone, podczas muzealnego wernisażu na najwyższej kondygnacji Bramy Człuchowskiej. Zachęcamy do odwiedzenia tej wystawy, która bez wątpienia pozwala rozpocząć prawdziwą podróż w „ kosmiczny” świat artystycznej, nieograniczonej wyobraźni.

Wernisaż wystawy - 19.10.2022, o godz. 12.00.