Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego pt.

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego pt. "Przeszłość w obiektywie. Dziedzictwo wokół nas” 2021.

Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach uprzejmie informuje, że dnia 17 listopada br. miało miejsce posiedzenie Jury Konkursu Fotograficznego pt. "Przeszłość w obiektywie. Dziedzictwo wokół nas", na którym dokonano oceny nadesłanych zdjęć. W konkursie mogły wziąć udział dzieci i młodzież w II kategoriach wiekowych: I grupa - klasy IV - VIII szkoły podstawowej - 7 osób II grupa - szkoła ponadpodstawowa - 17 osób Celem Konkursu jest odkrywanie lokalnego dziedzictwa kulturowego. Identyfikacja oraz bliższe poznanie przez uczestników różnorodnego charakteru pomorskiej architektury zabytkowej, a także pogłębienie wiedzy o bogatej lokalnej historii, której śladem są zachowane do dziś zabytki. Ma on również uwrażliwić i skłonić do zastanowienia nad wartością i stanem zachowania lokalnego dziedzictwa architektury, poprzez pokazanie przykładów dbałości o zabytki, jak i zagrożeń i braku należytej troski lokalnej społeczności o ochronę zachowanego w różnym stanie dziedzictwa przeszłości. Jury podczas oceny prac kierowało się następującymi kryteriami: - zgodność z tematem - pomysł - oryginalność - samodzielność Na konkurs wpłynęło 98 zdjęć z terenu Chojnic i okolic. Komisja wybrała 7 laureatów, z których 3 otrzymało nagrodę główną, a 4 wyróżnienia rzeczowe. Prace oceniało Jury w składzie: Aleksander Knitter - fotoreporter i dziennikarz Barbara Zagórska - dyrektor Muzeum Adam Piechowski - plastyk Nagrodzone prace: Szkoła podstawowa kl. IV - VIII: I. Andżelika Alicja Rudnik, lat 14, ZSPub w Konarzynach, "Wieczny ołtarz" II. Michalina Szczepańska, lat 12, SP Ogorzeliny, Dzwon i Kaplica Prądzynskich w Ogorzelinach III. Dagmara Kisielowska, lat 11, kl. VI, SP w Ogorzelinach, "Przeszłość w obiektywie" Szkoły ponadpodstawowe: I. Agnieszka Pryba, lat 17, Technikum nr 3, Bazylika Mniejsza pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela I. Malwina Tryk, lat 16, Technikum nr 3, "Zabytki" II. Amelia Altmann, lat 17, Technikum nr 3, "Przeszłość w obiektywie. Dziedzictwo wokół nas." III. Zuzanna Kowalczyk, lat 16, Technikum nr 3, Pałac w Zbeninach, Dwór w Czartołomiu, Dwór w Jarcewie. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wraz z wręczeniem dyplomów i nagród autorom prac, nastąpiło 3 grudnia br. o godz. 15.00 w baszcie Bramie Człuchowskiej w Chojnicach.