MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Wystawa w Sworach
(11kB)

 


 

(11kB)(11kB)
Wydawnictwa
(11kB)

monograficzny album prezentujący niepowtarzalną twórczość jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów ludowych Kaszub - Józefa Chełmowskiego z Jaglii k. Brus
/powiat Chojnice/. 


Obradom XIII Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego organizowanej w dniach
12-13 maja 2016 roku
w Chojnicach - Charzykowach
towarzyszyła wystawa:

 

(11kB)

20 lutego 2021 - Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach ponownie otwarte dla zwiedzających

Strona główna » 20 lutego 2021 - Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach ponownie otwarte dla zwiedzających

20 lutego 2021 – Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach ponownie otwarte dla zwiedzających.

Mijający powoli okres zamknięcia instytucji kultury związany z sytuacją pandemii pokazał nam wszystkim jak bardzo kultura wpisana jest w nasze życie. Zatem tym bardziej chętnie otwieramy Muzeum w Chojnicach  powracając do w miarę normalnego  funkcjonowania, z nadzieją na zrozumienie koniecznych wciąż jeszcze ograniczeń związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa  dla zwiedzających i pracowników.

Oczekiwane z niecierpliwością otwarcie muzeum nastąpi w sobotę 20 lutego!  Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji stałych i czasowych w Bramie Człuchowskiej oraz w baszcie Kurza Stopa. Otwarciu towarzyszyć będzie niespodzianka dla pierwszych pięciu odwiedzających gości!  Każda z osób otrzyma w formie prezentu bogato ilustrowany katalog pt. Twarze niepodległości ziemi chojnickiej, towarzyszący aktualnie prezentowanej wystawie w baszcie Kurza Stopa, zatytułowanej – Chojnice i ziemia chojnicka w czasach II Rzeczypospolitej.  

Z pełnym przekonaniem polecamy szczególnie czasową wystawę malarstwa współczesnego toruńskiej artystki – Justyny Rebelki-Czapiewskiej pt. Między surrealizmem a abstrakcją. Kosmiczne peregrynacje w Bramie Człuchowskiej, której ekspozycja pechowo przypadła na okres zamknięcia muzeum. Zabytkowe wnętrze mieszczańskie z Kolekcją historyczno-regionalną rodziny Makowskich czynne będzie od wtorku 23 lutego po uprzednim zgłoszeniu w Bramie Człuchowskiej. Natomiast w połowie marca w Odrach gm. Czersk w bliskim sąsiedztwie Rezerwatu archeologiczno-przyrodniczego Kręgów Kamiennych otworzymy nową zamiejscową ekspozycję archeologiczną pt. Kultowe miejsce Gotów. Cmentarzysko z kręgami kamiennymi w Odrach. Już teraz zapraszamy także do odwiedzania od 4 marca nowej ekspozycji fotografii artystycznej uzdolnionej autorki  współczesnej fotografii – Marty Potulskiej pt. Nie widzisz, bo nie patrzysz, która będzie czynna w Bramie Człuchowskiej.

Zachęcając do zwiedzania muzeum, uprzejmie prosimy by pamiętać o zawartych w Regulaminie zwiedzania standardowych wymaganiach związanych z zachowaniem warunków bezpieczeństwa – zachowania dystansu, maseczki zakrywające nos i usta, dezynfekcji rąk oraz zachowania określonego kierunku poruszania się po obiektach muzeum.