MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Spotkania muzealne
(11kB)

Kaszubska regionalna sztuka ludowa jest jednym z priorytetów działalności muzeum. Opiera się ona na stałych kontaktach z twórcami ludowymi, wzajemnej wymianie informacji o rozwoju twórczości, udziałach w wystawach, konkursach, publikacjach. Przykładem takich muzealnych spotkań były odwiedziny u Józefa Chełmowskiego w Brusach –Jagliach.

Józef Chełmowski zmarł
6 lipca 2013 r.
Odszedł wielki twórca kaszubski, który swoją twórczością obudził bogactwo duchowe kultury ludowej Kaszub.

Wydawnictwa
(11kB)

Katalog wystawy pt. Ostoja Lniscy. Pomiędzy akademią a sztuką ludową. Rodzinny dwugłos o sztuce, prezentuje jej treści, zachęcając do zapoznania się z ciekawą, nietypową koncepcją jej scenariusza. Przygotowany i wydany wspólnie przez Muzeum H – E w Chojnicach i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie...

Ferie zimowe 2019

Archiwum » Ferie zimowe 2019

Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach
Zaprasza na
Ferie w Muzeum 2019 r.
 
 
TYDZIEŃ Z MALARSTWEM BOŻENY DUDY - od 19 do 21 lutego zapraszamy do Galerii Współczesnej Sztuki Polskiej w baszcie Kurza Stopa na zajęcia inspirowane aktualną wystawą czasową:
- wtorek 19.02. - przybliżymy sylwetkę twórczą Bożeny Dudy, zapoznamy się z Jej inspirującymi pracami, aby za pomocą węgla i kredy stworzyć własne „magiczne” obrazy. 
- środa 20.02. - opowiemy o średniowiecznych zabytkach Chojnic, które stanowią tło w obrazach Autorki oraz każdy wykona model Bramy Człuchowskiej.
- czwartek 21.02. - układanie puzzli z wizerunkami fantastycznych postaci wprost z obrazów malarki Bożeny Dudy. 
 
 
Wszystkie zajęcia trwają od 10.00 - 11.30. 
Koszt udziału w zajęciach - 7 zł/os. 
Zapisy do 4 lutego pod nr telefonu - 52 397 43 92, 52 397 23 19. 
 
Zapraszamy!