MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Wystawa w Sworach
(11kB)

 


 

(11kB)(11kB)
Wydawnictwa
(11kB)

monograficzny album prezentujący niepowtarzalną twórczość jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów ludowych Kaszub - Józefa Chełmowskiego z Jaglii k. Brus
/powiat Chojnice/. 


Obradom XIII Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego organizowanej w dniach
12-13 maja 2016 roku
w Chojnicach - Charzykowach
towarzyszyła wystawa:

 

(11kB)

Moja przygoda w muzeum

Strona główna » Moja przygoda w muzeum

Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach z wielką przyjemnością zawiadamia, że Jury XL edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży pt. "MOJA PRZYGODA W MUZEUM", organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, po rozpatrzeniu nadesłanych 1484 prac, zakwalifikowało na wystawę pokonkursową pracę autorstwa Dominiki Laski, lat 14 (Szkoła Podstawowa nr 5).

 

Wystawa pokonkursowa czynna będzie od 14 września do 11 listopada 2018 roku w Muzeum Okręgowym w Toruniu (Ratusz, Rynek Staromiejski 1).

 

Nowością w tegorocznej edycji Spotkań jest stworzenie wirtualnej galerii ukazującej wszystkie prace zakwalifikowane na wystawę. W wyniku plebiscytu publiczności wyłonieni zostaną zwycięzcy w następujących kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-18 lat oraz w kategorii osób z niepełnosprawnością intelektualną (do 25 roku życia).

 

Głosowanie publiczności (od 14 września do 14 października) będzie się odbywało na ekspozycji oraz drogą internetową. Wyniki plebiscytu ogłoszone zostaną 19 października na stronie www.muzeum.torun.pl.

 

Nagrodzeni uczniowie i ich opiekunowie spotkają się 9 listopada w Muzeum Okręgowym w Toruniu, gdzie będzie miała miejsce uroczysta Gala podsumowująca tegoroczny projekt połączona z wręczeniem nagród i finisażem wystawy. 

 

W imieniu Organizatorów tegorocznych Spotkań gratulujemy i zachęcamy do głosowania na naszą laureatkę.

  • Moja przygoda w muzeum 2021

    2021-03-23 09:33

    Muzeum Historyczno–Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach serdecznie zaprasza, ufając że epidemia nie przeszkodzi w tworzeniu pięknych prac konkursowych, do udziału w XLII edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży pt. „Moja Przygoda w Muzeum”.

Strony: