MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Konserwacja zbiorów
(27kB)

Obraz
Opłakiwanie Chrystusa w Grobie



Kolekcja Albina Makowskiego
autor: nieznany kujawski artysta ludowy
2.poł. XIX w.
tempera na papierze
wym. 64x52cm
nr inw.: MCh/AM – 2225

Moja przygoda w muzeum 2016

Moja przygoda w muzeum » Moja przygoda w muzeum 2016





Lista wyróżnionych uczestników I etapu
XXXVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży
"Moja Przygoda w Muzeum" 2016


 

Grupa 1: 5 - 9 lat


  1. Kinga Lizakowska, lat 6, kl. I b, SP Nr 5
  2. Zofia Templin, lat 6, kl. I a, SP Nr 5
  3. Anna Kalinowska, lat 6, kl. I a, SP Nr 5, "Wystawa Łukowiczowie. Myśliwi, Lekarze."
  4. Amelia Wojciechowska, lat 9, ChCK, "Gwieździsta noc"
  5. Oliwia Werska, lat 6, ChCK, "Słoneczniki van Gogha"
  6. Amelia Morzuch, lat 8, ChCK, "Okres niebieski w twórczości Picassa"
  7. Julia Klozak, lat 9, ChCK, "Stańczyk Jana Matejki"
  8. Natalia Szczęsna, lat 8, ChCK, "Kolędnicy wg Stryjeńskiej"
  9. Piotr Sosiński, lat 7, ChCK, "W muzeum"
  10. Kaja Data, lat 8, ChCK, "Dama z łasiczką"
  11. Anna Jachimowska, lat 7, ChCK, "Moja przygoda w muzeum"
  12. Daria Rzeźnik, lat 7, ChCK, "W Muzeum Historii Naturalnej w Londynie"
  13. Zofia Górny, lat 7, ChCK, "Macierzyństwo wg Pabla Picassa"
  14. Liliana Klonowska, lat 9, ChCK, "Egipski kot"
  15. Adam Knitter, lat 8, kl. II e, SP Nr 1, Jan van Eyck "Portret małżonków Arnolfinich"
  16. Weronika Wera, lat 9, CKiB w Brusach, kopia dzieła Jacka Malczewskiego "Zatruta studnia"
  17. Zuzanna Kloskowska, lat 8, CKiB w Brusach, kopia dzieła Józefa Chełmowskiego "Bociany"
  18. Gracjan Czapiewski, lat 9, CKiB w Brusach, Wizyta w Muzeum Prehistorycznym
  19. Dominika Pacak, lat 8, CKiB w Brusach, kopia dzieła Jana Vermeera "Dziewczyna z perłą"
  20. Jakub Rolbiecki, lat 5, CKiB w Brusach, kopia dzieła Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem"
  21. Hanna Warsińska, lat 5, CKiB w Brusach, Rafeal Santi "Madonna na łące"
  22. Urszula Chrapkowska, lat 5, CKiB w Brusach, kopia dzieła Vincenta van Gogha "Martwanatura. Dwanaście słoneczników w wazonie"
  23. Kinga Ćwiek, lat 5, Przedszkole Niepubliczne "Tęczowe Misie", "Portret Świętej Barbary"
  24. Maksymilian Ossowski, kl. III, SP w Kosobudach, Juliusz Kossak "Kosynier"
  25. Bernadeta Mientka, kl. III, SP w Kosobudach

 

Grupa 2: 10 - 12 lat

 

  1. Nikola Glazik, kl. V e, SP Nr 5, Jan Vermeer "Dziewczyna z perłą"
  2. Weronika Wirkus, lat 11, SP Nr 5, "Portret Elizy Pareńskiej"
  3. Kornelia Mazur, lat 11, SP Nr 5, "Pieta z Tubądzina"
  4. Nikola Sikora, lat 11, SP Nr 5, "Imieniny Babci"
  5. Anna Matusik, lat 11, SP Nr 5, Auguste Renoir "Huśtawka"
  6. Roksana Szczudło, lat 10, SP Nr 5, "Celnik Rousseau"
  7. Ola Kulesza, lat 12, SP Nr 5, "Żniwa w Montfoucault" (Muzeum Orsay, Paryż)
  8. Maciej Ilnicki, lat 11, SP Nr 5, Leonardo da Vinci "Dama z gronostajem"
  9. Karolina Kanthak, lat 12, kl. VI a, SP Nr 5, "Święty Mateusz"
  10. Wiktoria Cysewska, lat 11, SP Nr 5
  11. Wiktoria Kiedrowicz, lat 11, SP Nr 5, Zofia Stryjeńska "Śmigus - dyngus"
  12. Monika Karkoszka, lat 10, SP Nr 5, Tadeusz Makowski "Wiejskie podwórko"
  13. Marta Ołdak, lat 11, SP Nr 5, Zofia Stryjeńska
  14. Krystian Warnke, lat 11, kl. VI f, SP Nr 5
  15. Natalia Bruździńska, lat 12, SP Nr 5, Thomas Mostyn "Ogród miłości"
  16. Nadia Gierszewska, lat 10, kl. IV e, SP Nr 5, "Pałac Wersalski"
  17. Karolina Chechła, lat 11, SP Nr 5
  18. Zuzanna Polaszek, lat 12, ChCK, Olga Boznańska " Dziewczynka ze słonecznikami"
  19. Pola Sakowska, lat 11, ChCK, "Świat Tadeusza Makowskiego"
  20. Katarzyna Windorpska, lat 12, ChCK, "Dziewczynka z gałązką Camille'a Pissarro"
  21. Marianna Jarzyna, lat 12, ChCK, "Roy Lichtenstein"
  22. Jan Badtke, lat 11, ChCK, "Tadeusz Makowski - Malarstwo wiecznie żywe"
  23. Amelia Gierszewska, lat 11, ChCK, "W magicznym świecie celnika Rousseau"
  24. Zofia Grabowska, lat 12, ChCK, "Tajemnicze spojrzenie Mony Lisy"
  25. Maja Rekowska, lat 12, ChCK
  26. Julia Lichoń, lat 12, ChCK, "Pracownia Corota"
  27. Oliwer Obracht - Prądzyński, ZS Nr 7
  28. Filip Brüggemann, kl. IV c, Leonardo da Vinci "Dama z gronostajem"
  29. Bartek Ostrycharz, kl. VI b, ZS Nr 7, Edgar Degas "Niebieskie tancerki"
  30. Martyna Repińska, lat 10, kl. V a, SP Nr 1, "Chojnicka starówka"
  31. Julia Kamińska, kl. VI b, SP Nr 1, Paul Gauguin "Vahiné z gardenią"
  32. Miłosz Ziółtkowski, lat 10, kl. IV c, SP Nr 1, Chojnicka starówka
  33. Agata Buława, lat 10, kl. IV c, SP Nr 1, Jan Vermeer van Delft
  34. Dominik Prusiński, lat 12, kl. VI c, SP Nr 1, Rembrandt "Lekcja anatomii doktora Tulpa"
  35. Marta Szada Borzyszkowska, lat 12, WDK Swornegacie, "W hołdzie bohaterom -Arnhem" (Muzeum Wojska Polskiego)
  36. Andrzej Kryger, kl. VI, SP w Kosobudach, Albrecht Dürer "Autoportret"
  37. Maria Wałdoch, lat 10, kl. III, SP w Kosobudach
  38. Mateusz Pałubicki, lat 10, kl. III, SP w Kosobudach, Tadeusz Makowski "Kapeladziecięca"
  39. Agata Szczepańska, kl. V, SP w Kosobudach, Claude Monet "Kobieta z parasolką"
  40. Kinga Cieminska, kl. IV, SP w Kosobudach
  41. Kamil Kuczyński, lat 11, kl. V, SP w Męcikale

 

Grupa 3: 13 - 15 lat

 

  1. Martyna Knuth, lat 13, ChCK, "Portret Kossaka"
  2. Laura Kochan, lat 14, ChCK
  3. Kinga Jutrzenka, lat 14, ChCK, Paul Cézanne "Mistrz malarstwa"
  4. Weronika Remus, lat 14, ChCK, "Wschód słońca z Claude Monetem"
  5. Sandra Kerszk, lat 14, ChCK, " Portrety - mój ulubiony temat"
  6. Julia Miszewska, lat 15, ChCK, "Na wystawie plakatu Waldemara Świerzego"
  7. Aleksandra Gostomska, lat 14, ChCK, "Magiczna ważka w dziwnym ogrodzie J. Mehoffera"
  8. Eliza Cysewska, lat 13, kl. I a, ZS Nr 7, Touluse - Lautrec "Siedząca tancerka w różowych pończochach"
  9. Małgorzata Krause, kl. I b, ZS Nr 7, Edward Munch "Krzyk"
  10. Julia Spichalska, lat 13, kl. VI d, SP Nr 1, Pablo Picasso "Dziewczyna przed lustrem"
  11. Agata Rekowska, lat 14, kl. I b, Gim. Nr 2, Józef Pankiewicz "Port w Concarneau"
  12. Szymon Półczyński, lat 15, WDK Swornegacie, Muzeum Kinematografii "Animacja"
  13. Michaela Sigmańska, lat 15, WDK Ogorzeliny, "W hołdzie bohaterom - Monte Cassino (Muzeum Wojska Polskiego)"
  14. Ewelina Gostomczyk, lat 15, WDK Swornegacie, "W hołdzie bohaterom - Westerplatte (Muzeum Wojska Polskiego)"
  15. Alicja Czapiewska, lat 15, CKiB w Brusach, Katarzyna Szydłowska "Portret"

 

Grupa 4: 16 - 19 lat

 

  1. Paulina Kąkolewska, 17 lat, kl. I c, II LO, Giuseppe Arcimboldo "Vertumnus"
  2. Barbara Łukowicz, kl. I d, II LO, Aleksander Gierymski "Trumna chłopska"
  3. Kinga Behrendt, kl. I d, II LO, Emile Betsellére "Zapomniany"
  4. Aleksandra Libera, kl. I d, II LO, Vincent van Gogh "Kwitnąca gałązka migdałowca w szklance"
  5. Wiktoria Urowska, lat 16, kl. I d, II LO, Stanisław Wyspiański "Dziewczynka w niebieskim kapeluszu"
  6. Zuzanna Stołowska, kl. I d, II LO, Edward Munch "Krzyk"
  7. Justyna Laskowska, kl. I b, II LO, Leonardo da Vinci "Dama z gronostajem"
  8. Zuzanna Wnuk Lipińska, kl. I d, II LO, Salvador Dali "Wiatraki i motyle"
  9. Monika Skwierawska, lat 17, kl. I e, II LO, Pablo Picasso "Martwa natura z dzbankiem i jabłkami"(1919)
  10. Dagmara Berlik, lat 16, kl. I e, II LO, kopia obrazu autora Amadeo Modigliani "Portrety Jeanne"
  11. Katarzyna Sikora, lat 16, kl. I c, II LO, "Stańczyk"
  12. Łukasz Miłkowski, lat 17, kl. I c, II LO, Paul Cézanne "Błękitny wazon"
  13. Magdalena Mielke, lat 16, kl. I c, II LO, C. D. Friedrich "Wędrowiec ponad morzem mgły"
  14. Julia Kiedrowska, lat 16, kl. I e, II LO, Jean Marc Nattier "Portret młodej kobiety"
  15. Kacper Lisiecki, kl. I c, II LO, Amedeo Modigliani "Portret damy w wielkim kapeluszu"
  16. Karolina Paciorek, kl. I e, II LO, Wojciech Kossak "Konie"
  17. Julia Jeszka, lat 17, kl. I d, II LO, Nowy York "Brooklyn Night"
  18. Magdalena Binger, kl. I, II LO, Edgar Degas "Baletnica"
  19. Oliwia Półczyńska, lat 17, WDK Swornegacie, "Moja przygoda w Muzeum Morskim (alfabet żeglarski)"
  20. Paulina Depka Prądzynska, lat 17, WDK Swornegacie, "W hołdzie bohaterom - Powstanie Warszawskie" (Muzeum Wojska Polskiego)

 

Wystawa prac laureatów I etapu – w baszcie Kurza Stopa
Muzeum H – E im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach potrwa do 21 czerwca br.
Wernisaż wystawy i wręczenie laureatom upominków oraz dyplomów
odbyły się 9 czerwca.