MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Wystawa w Sworach
(11kB)

 


 

(11kB)(11kB)
Wydawnictwa
(11kB)

monograficzny album prezentujący niepowtarzalną twórczość jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów ludowych Kaszub - Józefa Chełmowskiego z Jaglii k. Brus
/powiat Chojnice/. 


Obradom XIII Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego organizowanej w dniach
12-13 maja 2016 roku
w Chojnicach - Charzykowach
towarzyszyła wystawa:

 

(11kB)

Moja Przygoda w Muzeum 2019

Strona główna » Moja Przygoda w Muzeum 2019

Wzorem lat ubiegłych serdecznie zapraszamy do udziału w XLI edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży pt. „Moja Przygoda w Muzeum”. Chojnickie Muzeum jest koordynatorem I etapu Konkursu w naszym regionie. Etap II i finał Konkursu wraz z wystawą konkursową nagrodzonych i wyróżnionych prac laureatów odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

 

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 5 do 18 lat oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną (do 25 roku życia). Uczestnicy powinni poznać zbiory określonego muzeum lub galerii. Technika wykonanych prac, w tym form przestrzennych i multimediów (grafika komputerowa, film) jest dowolna, jednak temat pracy powinien być zainspirowany wizytą w instytucji.

 

Więcej szczegółów oraz nowy, zmieniony regulamin dostępne są na stronie internetowej www.muzeum.torun.pl.

 

Prace konkursowe należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 19 maja br. w Bramie Człuchowskiej, we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem poniedziałków, lub przesyłać listownie pod adresem Muzeum w Chojnicach.

 

O terminie rozstrzygnięcia I etapu Konkursu i możliwości zwiedzania wystawy w Chojnickim Muzeum uczestnicy zostaną powiadomieni listownie.