MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Spotkania muzealne
(11kB)

Kaszubska regionalna sztuka ludowa jest jednym z priorytetów działalności muzeum. Opiera się ona na stałych kontaktach z twórcami ludowymi, wzajemnej wymianie informacji o rozwoju twórczości, udziałach w wystawach, konkursach, publikacjach. Przykładem takich muzealnych spotkań były odwiedziny u Józefa Chełmowskiego w Brusach –Jagliach.

Józef Chełmowski zmarł
6 lipca 2013 r.
Odszedł wielki twórca kaszubski, który swoją twórczością obudził bogactwo duchowe kultury ludowej Kaszub.

Wydawnictwa
(11kB)

Katalog wystawy pt. Ostoja Lniscy. Pomiędzy akademią a sztuką ludową. Rodzinny dwugłos o sztuce, prezentuje jej treści, zachęcając do zapoznania się z ciekawą, nietypową koncepcją jej scenariusza. Przygotowany i wydany wspólnie przez Muzeum H – E w Chojnicach i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie...

Nagroda publiczności w konkursie MPWM 2019

Strona główna » Nagroda publiczności w konkursie MPWM 2019

Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach uprzejmie informuje, że w wyniku plebiscytu publiczności XLI edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży pt. „Moja Przygoda w Muzeum”, organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, wybrano dodatkowych 6 nagród. Plebiscyt trwał od 10 września do 6 października.
 
Jedną z nagród publiczności otrzymuje:

Patrycja Ceranek, lat 7, Przedszkole Niepubliczne "Wesołe Przedszkolaki", opiekun plastyczny - Wioletta Siudzińska.

Laureatkę i jej opiekunów zaproszono na uroczystą Galę w dniu 25 października o godz. 12.00 do Muzeum Okręgowego w Toruniu. W trakcie uroczystości podsumowującej projekt nastąpi wręczenie nagród.

W imieniu Organizatorów tegorocznego Konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy, i już dzisiaj zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji.