MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Wystawa w Sworach
(11kB)

 


 

(11kB)(11kB)
Wydawnictwa
(11kB)

monograficzny album prezentujący niepowtarzalną twórczość jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów ludowych Kaszub - Józefa Chełmowskiego z Jaglii k. Brus
/powiat Chojnice/. 


Obradom XIII Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego organizowanej w dniach
12-13 maja 2016 roku
w Chojnicach - Charzykowach
towarzyszyła wystawa:

 

(11kB)

PAMIĘĆ JEST KLUCZEM – plenerowa projekcja filmu – Noc w Muzeum, Chojnice 18.05.2019

Strona główna » PAMIĘĆ JEST KLUCZEM – plenerowa projekcja filmu – Noc w Muzeum, Chojnice 18.05.2019

Tradycyjnie podczas chojnickiej Nocy w Muzeum odbędzie się plenerowa projekcja filmu w arkadzie pod Bramą Człuchowską, dedykowanego wszystkim polskim  muzeom na Noc Muzeów 2019 w ramach ogólnopolskiego projektu z cyklu MUZEUM UTRACONE PRZYWRACA PAMIĘĆ. Pokaz filmu pt. Pamięć jest kluczem pokazuje w innowacyjny sposób działania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, polegające na gromadzeniu danych na temat wielkości strat polskiego dziedzictwa kultury narodowej utraconego w wyniku II wojny światowej z terenów Polski po 1945 r. Ukazuje również sukcesy działań resortu kultury, które doprowadziły w konsekwencji do odzyskania w ostatnich latach wielu znaczących dóbr kultury zaginionych z polskich muzeów. Wydział Restytucji Dóbr Kultury szacuje się, że Polska mogła utracić w ten sposób 516 tys. dzieł sztuki. Losy wielu z nich nadal pozostają nieznane. 

Projekt pod honorowym patronatem prof. dr. hab. Piotra Glińskiego, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Film zrealizowano we współpracy MKiDN, Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz Ad Artis Fundacji Sztuki SAR.

 

Chojnice. Arkada pod Bramą Człuchowską

18 maja 2019, godz. 21.30