MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Wystawa w Sworach
(11kB)

 


 

(11kB)(11kB)
Wydawnictwa
(11kB)

monograficzny album prezentujący niepowtarzalną twórczość jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów ludowych Kaszub - Józefa Chełmowskiego z Jaglii k. Brus
/powiat Chojnice/. 


Obradom XIII Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego organizowanej w dniach
12-13 maja 2016 roku
w Chojnicach - Charzykowach
towarzyszyła wystawa:

 

(11kB)

Poczuj sztukę

Archiwum » Poczuj sztukę

Od 4 maja 2019 r. zapraszamy do baszty Kurza Stopa na nową wystawę, która z pewnością sprawi, że odwiedziny w muzeum będą pełne niespodzianek. Prezentowana wystawa interaktywna poprzez wprowadzone zadania logiczne uczy i bawi jednocześnie. Odwołując się do ludzkich zmysłów umożliwi poczuć sztukę nie tylko za pomocą zmysłu wzroku. Będziemy mogli dotknąć dźwięku, wsłuchać się w ruch, powąchać kolor, poczuć cień… zobaczyć niewidzialne, ćwicząc przy tym pamięć i koncentrację! Celem wystawy jest sensoryczne doświadczenie sztuki inspirowanej kulturą ludową tym razem nie – Kaszubów, lecz dla odmiany – Lasowiaków. Ciekawa forma wystawy została tak pomyślana, by była dla zwiedzających zarazem interesująca, przyjazna i kształcąca. Dzięki zastosowanym metodom edukacyjnym, adresowana jest również do osób niepełnosprawnych i z pewnością przysporzy wiele satysfakcji zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym zajęcia. 

 

Właścicielem wystawy jest Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, które w tak atrakcyjnej, interaktywnej formie prezentuje kulturowe dziedzictwo Lasowiaków, zamieszkujących ziemię sandomierską w widłach Wisły i Sanu.

 

Chojnice, baszta Kurza Stopa

maj-czerwiec 2019