MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Spotkania muzealne
(11kB)

Kaszubska regionalna sztuka ludowa jest jednym z priorytetów działalności muzeum. Opiera się ona na stałych kontaktach z twórcami ludowymi, wzajemnej wymianie informacji o rozwoju twórczości, udziałach w wystawach, konkursach, publikacjach. Przykładem takich muzealnych spotkań były odwiedziny u Józefa Chełmowskiego w Brusach –Jagliach.

Józef Chełmowski zmarł
6 lipca 2013 r.
Odszedł wielki twórca kaszubski, który swoją twórczością obudził bogactwo duchowe kultury ludowej Kaszub.

Wydawnictwa
(11kB)

Katalog wystawy pt. Ostoja Lniscy. Pomiędzy akademią a sztuką ludową. Rodzinny dwugłos o sztuce, prezentuje jej treści, zachęcając do zapoznania się z ciekawą, nietypową koncepcją jej scenariusza. Przygotowany i wydany wspólnie przez Muzeum H – E w Chojnicach i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie...

Świąteczna oferta edukacyjna

Archiwum » Świąteczna oferta edukacyjna

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z powodu epidemii koronawirusa wszystkie zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży przeniesione zostały do świata internetowego. Chcielibyśmy zaprosić Nauczycieli i Wychowawców do skorzystania z naszej bezpłatnej oferty świątecznej - prezentacji multimedialnej pt. ,,Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”. Znajdują się w niej informacje o zwyczajach i symbolach świątecznych z uwzględnieniem obyczajów kaszubskich naszego regionu. Jeśli ktoś z Państwa chciałby umieścić ją w programie swoich zajęć szkolnych, prosimy o informację na adres: muzeum@chojnicemuzeum.pl.

 

(11kB)