Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #2 is not an array in /home/www/mhech/chojnicemuzeum.pl/core/banners.php on line 90
Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach
Z dziejów muzeum
(11kB)


6 sierpnia 1932 r. - Otwarcie Muzeum Regionalnego w Chojnicach ze stałą ekspozycją w domu W.J. Schreibera na rogu Rynku i ul. Gdańskiej (dziś T. Kościuszki) pod patronatem Oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego i kierownictwem Juliana Rydzkowskiego.

1939 – 1945 – Podczas wojny zbiory muzealne w większości uległy zniszczeniu.

1960 r. – Reaktywowanie Muzeum Regionalnego z siedzibą w ratuszu pod opieką Miejskiej Rady Narodowej.

maj 1962 r. – Stałą siedzibą muzeum została przystosowana do funkcji muzealnej Brama Człuchowska na murach miejskich...(11kB)

 

Bożena Duda - wystawa malarstwa

 

22 listopada 2018 r. w baszcie Kurza Stopa otwarta zostanie nowa ekspozycja sztuki współczesnej pt. Magia średniowiecznych Chojnic. Wystawa prezentować będzie twórczość malarską Bożeny Dudy – artystki, która od lat mieszka i tworzy w Chojnicach...

 

 

(11kB)

 

(11kB)
80 lat muzeum
Spotkania muzealne
(11kB)

Kaszubska regionalna sztuka ludowa jest jednym z priorytetów działalności muzeum. Opiera się ona na stałych kontaktach z twórcami ludowymi, wzajemnej wymianie informacji o rozwoju twórczości, udziałach w wystawach, konkursach, publikacjach. Przykładem takich muzealnych spotkań były odwiedziny u Józefa Chełmowskiego w Brusach –Jagliach.

Józef Chełmowski zmarł
6 lipca 2013 r.
Odszedł wielki twórca kaszubski, który swoją twórczością obudził bogactwo duchowe kultury ludowej Kaszub.

Nie znaleziono danych